Światłowód jako medium na terenach wiejskich i podmiejskich stał się sposobem zaspokojenia długoterminowych potrzeb szybkiego i stabilnego  dostępu do  internetu dla domów, firm, instytucji.  Szybki i stabilny internet jest obecnie sercem każdego domu, społeczności i gospodarki, pozwala na nieograniczony transfer podczas pracy, nauki, rozrywki i zarządzania funkcjami domu.

Obecnie połączenie 300 Mb/s czy 600 Mb/s pozwala na prowadzenie wideokonferencji, zdalnej pracy na różnych systemach, surfowanie, przesyłanie strumieniowe i granie na wielu urządzeniach. Prognozy przewidują, że do 2030 r. wymagane będą prędkości wysyłania i pobierania na poziomie 1- 2 Gb/s. Światłowód Telgam jest już gotowy na osiąganie takich i większych prędkości.

Telgam S.A. jako operator budujący światłowody do domów i osiedli jednorodzinnych odpowiada na potrzeby obszarów wiejskich i podmiejskich budując linie światłowodowe w miejscowości Dobrzykowice, Krzyków, Nadolice Małe, Nadolice Wielkie, Chrząstawa Wielka, Chrząstawa Mała i innych wsiach gminy Czernica w powiecie wrocławskim.  W przyszłości linie światłowodowe pozwolą na nieograniczoną transmisje danych. Pojemność pojedynczej żyły kabla światłowodowego jest tysiące razy większa od pojemności jakiegokolwiek innego przewodowego medium. Duża transmisja danych może być zapewniana na odległościach wielu kilometrów przy minimalnej utracie sygnału. Światłowód nie koroduje pod wpływem warunków pogodowych i innych warunków środowiskowych.

Podłączenie domu do sieci światłowodowej stało się koniecznością w nowoczesnej gospodarce zapewniając komfort pracy, nauki i rozrywki. Podłączenie światłowodu do domu to również zwiększenie jego atrakcyjności jako nieruchomości, która zapewnia komfortowe życie.