Era tzw. radiówek dobiega końca. Obecnie najbardziej optymalnym wyborem jest podłączenie światłowodu do domu. Dom zaopatrzony w światłowód zwiększa jego wartość, poprawia komfort życia mieszkańców. TELGAM S.A. Oddział Wrocław to dostawca internetu światłowodowego dla domów i firm na terenie gminy Czernica, a przed wszystkim w Dobrzykowicach, Krzykowie, Nadolicach Wielkich, Nadolicach Małych, Chrząstawie Wielkiej, Chrząstawie Małej, Kamieniec Wrocławski.

Przewagą światłowodu nad pozostałymi rodzajami medium dostarczania internetu w tym tzw. popularnymi „radiówkami” jest fakt, że nie mamy w tym przypadku do czynienia ze współdzieleniem przepustowości łącza. Oznacza to, że może z niego jednocześnie korzystać wiele urządzeń i klientów, co nie wpływa na zmniejszenie prędkości internetu. Internet jest stabilny i zapewnia komfort korzystania przez wielu użytkowników. Możesz bez przeszkód pracować, uczyć się i korzystać rodzinnie z rozrywki online.

Internet światłowodowy FTTH (z ang.Fiber to the Home) jest stworzony przez sieć kabli w formie szklanych włókien skupionego światła o przezroczystej strukturze. Są one prowadzone bezpośrednio do domu klienta. Ponieważ  światłowód jest dielektrykiem, jest odporny na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych, dzięki czemu nie trzeba się obawiać zakłóceń sygnału. Inwestycja w tego rodzaju podłączenie domu do internetu światłowodowego to strzał w dziesiątkę! Na wiele lat zapewnisz mieszkańcom pewne podłączenie do świata internetu, oszczędzisz czas i pieniądze.

TELGAM S.A. Oddział Wrocław po przyjęciu zgłoszenia przyłączenia domu, ustala z właścicielem przebieg planowanej inwestycji. Podpisuje umowę na przyłącze i realizuję inwestycje we wskazane miejsce. Odbiór przyłącza i uruchomienie usług realizowane jest przez techników TELGAM S.A. Oddział Wrocław i właściciela nieruchomości.